Bilder på samtliga segrare Lördagen 7:e September

Bilden ovan visar Notre Dame Broline/Cecilia Karlsson

Åmål  190907  Idrottskul-Dagen

Lopp 1  Husaby Hästkliniks Stoserie

Lady Jewel  sto 5 år e. Fast Photo  u.  C’est pas Vrai  e.  In Love With You  Ägare: Stall Janka KB & Lars Olander, Uppfödare: Lars & Gunilla Olander, tränare/kusk: Jan Åke Blixt

***********************************************************************************************************

Lopp 2   Karateloppet-Säffle Karateklubb

Bona Fide  v.  e. Mythical Lindy  u. Blueridge Pride,  e.  Mutineer,   ägare/tränare: Svein Ystenes,  uppfödare: Simona Eskeland, kusk: Marcus Hultman

**************************************************************************************************

Lopp 3    Ladugårdsinredes B Tränarserie

Bal Bora  v.  e. Pine Chip  u. Yankee Daydreamer  e. Muscles Yankee,  ägare/tränare: Jeanet Årman, uppfödare: Niels Jörgen Jensen, kusk: Jan Henriksson

****************************************************************************************************************

Lopp 4  Hopploppet-Åmåls Gymnastikförening/Parkour, Friskis & Svettis

Racer Reo  v.  e. Racer Bourbon  u. Athena  e. Scarlet Night   ägare: Ann-Catrin Cederin, uppfödare: Ekonomistål Lennart Olsson AB Kil, Tränare: Peter Cederin, kusk: Peter Ådefors

******************************************************************************************************

Lopp 5   Billeruds Tennisklubb & Åmåls Tennisklubb

Signe Summit  sto e. G.H. Nemo  u. Graceland Summit  e. Armbro Trick, ägare: Stall Signe, uppfödare: Flemming Jessen & Lena Emanuelsson,

tränare: Sofia Aronsson,  kusk: Nathalie Sandberg (Tog här sin livs första seger och vi önskar ett stort Grattis !!)

(utvändiga ekipaget med nr 8)

********************************************************************************************************

Lopp 6   Drifandi  Islandshästförening, Åmåls Ridklubb & Åmåls Travskola

Benzema  v.  e. Infinitif  u. Classical Way e. Wall Street Banker, ägare/uppfödare:  Stall Persson HB, tränare: Roger Persson, Jockey: Maria E Persson

******************************************************************************************************

Lopp 7   IFK Åmål, fotboll och handboll

Västerängs Aragon  v.  e .Briskeby Philip  u. Tandbergstjärna  e. Friggbest, ägare: KB Aragon, uppfödare: Svein Knut Granum, Norge, tränare: Mats Andersson,

kusk: Marcus Hultman

************************************************************************************************************

Lopp 8  Säffle Konståkningsloppet ¨glädjeglödgemenskap¨

Notre Dame Broline  sto e. Quite Easy U.S. u. Etelton Jet  e. Tarass Boulba, ägare/tränare: Agneta Nordgren-Linnerstorp, uppfödare: Broline International AB,

kusk: Cecilia Karlsson

       

***************************************************************************************************************

Lopp 9   Åmintonloppet- BMS Åminton

Bosse Rich  v. e. Perhaps Love  u. Athena Rich  e. Super Arnie, Ägare: Kimmo Kyllönen,m.fl., uppfödare: Lars Lindh & Crister Söderström,

tränare: Kimmo Kyllönen, kusk: Andreas Andersson

****************************************************************************************************************