BILDER PÅ ALLA VINNARE UNDER FREDAGENS V65 TÄVLINGAR

 Åmål  190816

Bilden ovan visar segerekipaget i Lopp 2 Furderud Prinsen/Bård Humborstad

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Lopp 1   Husaby Hästkliniks Stoserie

DIABLO SIMONI  sto 4 år e. Ready Cash  u. Violet Hall  ägare: Stall Seniorklubben Norge  Uppfödare: Tyskland,  Tränare: Kim Pedersen,  kusk: Erlend Rennesvik

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’

Lopp 2    Granettas Lopp

FURDERUD PRINSEN  Valack  4 år  e. Myr Faksen  u. Scumari  ägare: Stall Marie T.H.  uppfödare:  Marie Thue Humborstad, tränare/kusk: Bård Humborstad,  Norge

”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’

Lopp 3   Systemstall Årjängs Lopp

DJARPUR DRY valack  6 år  e. Jag de Bellouet  u. Jetty Dry   ägare: Erik Skaug & Björn Gulbrandsen  uppfödare: Ecurie Dry & Nadja Izard, tränare Erik Skaug  Norge, kusk: Per Ludvig Nilsen

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Lopp 4  Husaby Hästklinik Stoserie

MONBALENO valack 5 år  e. Judge Joe  u. Melodie d’ Inverne  ägare: Tommy & Siv Eriksson  uppfödare: Stall Egenäs Blues, Tränare/kusk: Tom Horpestad

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’

Lopp 5  Ladugårdsinredes B-tränarserie

PERSONAL GOALS  valack  6 år e. Federal Flex  u. Personal Hanover  ägare: Rune Garseg & Stall Personal Goals  uppfödare: Norge, tränare: Diana L Olsson  Norge, kusk: Magnus Jakobsson

”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Lopp 6  Swedbanks Lopp

ROB DYRDEK  valack 5 år   e. Credit Winner  u. Tibula Rasa T.J.  ägare: Stall Flips HB Vimmerby  uppfödare: Annika Goop & Håkan Arvidsson, tränare/kusk: Rickard Svanstedt

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’

Lopp 7   LBC  Värm-Dal  – Treåringslopp

WHITELIGHTTROTTER  sto  3 år  e. Beanie M.M.   u. Ten for Loooks   ägare: Kjell Magnusson & Kajsa Löfving  uppfödare: Kjell Magnusson  Ånimskog, kusk: Mikael J Andersson

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’

Lopp 8  Drifandis Lopp (islandshäst förening)

INDIGO RIVER  valack 3 år   e. Explosive Matter  u. Cinderella River   ägare: Ove Haga  uppfödare: Peter & Jessica Carlsson, tränare: Anders Lundström Wolden, kusk: Åsbjörn Tengsareid

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Lopp 9  Åmålstravet Sveriges Trevligaste Travbana

RAPID ON LINE valack  e. Rite on Line   u. Sylva Star  ägare: T,C,J Gustafsson & Magnus Johansson, uppfödare: Magnus Johansson, tränare/kusk: Conny Gustafsson

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’